• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Kryesore Të gjitha

  Ramush Haradinaj i lirë


  Gjykata Colmar e Francës ka dhënë vendimin për ish-kryeministrin e Kosovës  dhe liderin e AAK-së Ramush Haradinaj. Sot ai pritet të kthehet në Kosovë pasi prej rreth 4 muajsh ndodhej në Francë.

  Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj doli sot para gjykatës në Colmar të Francës, ku u mor edhe vendimi përfundimtar.

  Seanca nisi në orën 09:00. Ndërkohë mësohet se forca të shumta policore rrethuan gjykatën në Colmar.

  Vendimi për kreun e AAK-së është shtyrë disa herë.

  Haradinaj u ndalua në aeroportin e Bazelit nga autoritetet franceze në 4 janar të këtij viti bazë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia për krime lufte në Kosovë./ Copyright Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]