• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Rama shkon në Kosovë, në ceremoni edhe Bill Clinton. Pasdite në fushatë


  Në festimet për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat serbe, me ndërhyrjen e NATO-s, do të jetë i pranishëm kryeministri Rama ,gjithashtu edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton i cili ka mbërritur që dje në Kosovë, për të qenë i pranishëm në këtë përvjetor me ceremoninë që zhvillohet në orën 11 të paradites.

  Por pas kësaj ceremonie, kryeministri do të vijojë pasdite fushatën e tij, sot në Lushnje dhe Divjakë, ku do të prezantojë kandidatët dhe do ftojë qytetarët që të votojnë me 30 qershor.

  Kujtojmë se dje kryeministri ndodhej në Bruksel, ku u takua me zyrtarë të lartë të BE-së. Rama mori mbështetjen nga Juncker rreth situatës politike, pasi presidenti i Komisionit Europian tha se zgjedhjet duhet të mbahen dhe se bllokimi i tyre do të minonte integritetin e vendit për në BE./ Tiranapost.al. E.B

  Image result for Rama ne Kosove

  20 vjet më parë, kur NATO çliroi Kosovën!

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690