• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Rama: Lajm pozitiv nga Europa në rrugën e çeljes së negociatave


  Kryeministri Rama ka reaguar për vendimin e KE për çeljen e negociatave.

  “Lajm shumë pozitiv nga Europa në rrugën e çeljes së negociatave😁Pavarësisht luftës pa limite të frontit politik të së keqes,që po bën çmos të sakatojë vendin në sytë e Europës,për të bllokuar negociatat me sharje,kërcënime,molotovë e përgjime baltosëse,Shqipëria po reziston🙏”, shkruan kryeministri Rama në “Twitter”.

  Duke vijuar, “Ministrat e jashtëm të BE kanë miratuar në Luksemburg, kalimin tek kryetarët e shteteve të rekomandimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut,me synim muajin tetor. Le t’i rezistojmë deri në fund ofensivës së baltës dhe gurëve kundër Shqipërisë. Të gjithë bashkë në 30 qershor🤝” /Tiranapost.al/

  Negociatat/ Vendimi do të merret në tetor, thirrje zgjimi për mazhorancën dhe opozitën

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690