• Shqip
 • English
 • E shtunë, 14 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha Tv/Media

  Qytetarët Bashkim Hoxhës: Jemi me studentët, por rrugët të mos i bllokojnë


  Mëngjesin e sotëm në emisionin ‘Koha për t’u zgjuar’ i Bashkim Hoxhës në News 24 kanë qenë të shumtë telefonuesit që kanë thënë se janë me studentët, por se bllokimi i rrugëve nga ana e tyre po i acaron ata, duke u sugjeruar po ashtu që të ulen e të dialogojnë me kryeministrin.

  Qytetari 1: Studentët të qëndrojnë të fortë, por besoj se duhet të bëhet dhe një dialog me kryeministrin.

  Ç’të keqe ka nga dialogu

  Qytetari 2: Që të zgjidhen problemet duhet të shkojnë atje te vendi, duhet vajtur atje të bisedohet gjuhë me gjuhë, se po flas si kohën e Enverit.

  Qytetari 3: Nuk është protestë, ngrihu blloko rrugët. S’jam dakord që të bllokohet rruga. Se aty shoh politizim të tejskajshëm. Nuk janë të gjithë studentë ata.

  Qytetari 4: Jam dakord me protestën e tyre, po jo me kokëfortësinë e tyre. Se dhe në familje, për një xhup që blihet diskutohet me familjen, jo më për kërkesat e studentëve./ Copyright Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post