• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Botë Të gjitha

  Qeveria greke refuzon emrin “Republika Ilinditase e Maqedonisë”


  Qeveria Greke ka refuzuar emrin e propozuar nga Kryeministri Zaev “Republika Ilinditase e Maqedonisë”.

  Pas këtij vendimi Kryeministri grek Tsipras  ka inkurajuar Maqedoninë  për të punuar së bashku për gjetjen e një zgjidhje të përbashkët për të dy vendet./Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post