• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Publikohen pamjet si u shpëtua nga banorët turisti zviceran që ra në humnerë  Një turist zviceran përfundoi në një humnerë mbi lumin Kir, u arrit të shpëtohej nga banorët e zonës. Sipas njoftimit të policisë, 64-vjeçari zviceran humbi kontrollin e motoçikletës së tij në aksin Shkodër-Bregu i Lumit dhe si pasojë ra në humnerë për rreth 120 metra mbi lumin.

  Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme dhe policia ishte njoftuar përmes një telefonate në numrin 112 nga një dëshmitar që e kishte parë momentin. Në ndihmë të turistit erdhën forcat e rendit por edhe shumë banorë të zonës, që bënë të mundur nxjerrjen e tij nga humnera, moment i cili është filmuar.

  Zvicerani ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po merr trajtimin mjekësor në Spitalin e Shkodrës./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]