• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  PSG-ja i kërkon Barcelonës dy lojtarë dhe 50 milionë euro për Neymarin


  Paris Saint-Germain duke se është i gatshëm që ta shesë Neymarin në këtë afat kalimtar te Barcelona edhe pse në ditët e kaluar ngurronte të bënte biznes me katalunasit.

  Sulmuesi brazilian kaloi te kampioni i Ligue 1 në verën e vitit 2017 për shumën rekorde 222 milionë euro nga Blaugranasit, por tani projektohet rikthimi i tij në Camp Nou.

  Sipas asaj që raporton Goal.com, skuadra franceze është e gatshme ta lejojë rikthimin e 27-vjeçarit në La Liga, mirëpo ka kërkuar dy lojtarë dhe para për ta arritur marrëveshjen.

  E përditshmja angleze raporton më tej se PSG-ja po kërkon Philippe Coutinhon, Nelson Semedon dhe 50 milionë euro për ta lënë të lirë Neymarin.

  Coutinhon nuk ka arritur ta gjejë veten në Spanjë, andaj kampioni i La Liga-së po mendon shitjen e tij në këtë afat.

  Nga ana tjetër, Semedo ka konkurrencë të ashpër nga Sergio Roberto, dhe kjo mund të bëjë që ai ta pranojë largimin.

  Skuadra nga qyteti i Parisit thuhet se kërkon dy lojtarët dhe 50 milionë euro për ta lënë Neymarin të rikthehet në Camp Nou, por që ende nuk ka ndonjë veprim nga Barca. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690