• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  PSG dërgon në Uefa notë proteste për Aytekin


  Dueli i Champions League mes Barcelonës dhe PSG vazhdon ndonëse kanë kaluar 6 ditë nga ndeshja.

  Të zhgënjyer për veprimet arbitrare të kryesorit Deniz Aytekin, drejtuesit e klubit francez kanë pregatitur një dosje e cila është dërguar në UEFA për 8 gabime arbitrare të gjyqtarit në favor të tyre.

  Në komunikatën e dërguar UEFA-s, PSG e pranon humbjen dhe nuk kërkon përsëritjen e ndeshjes, por ajo që duana francezët është dënimi i Aytekin për të ardhmen nga kompeticionet europiane.