• Shqip
 • English
 • E martë, 19 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kryesore Politikë Të gjitha

  Pse po e ngacmon kryeministri Berishën? A mund të jetë e vërtetë pëshpërima se familjes Berisha i është ndaluar hyrja në SHBA nga ambasada në Tiranë


  Esencë editori/ Lexoje edhe përgjigjen e Sali Berishës

  Ka një pëshpërimë në kryeqytet prej ditësh e pakonfirmuar, por që me një vëzhgim të hollë në dy seancat e fundit parlamentare Edi Rama i çon vazhdimisht mesazhe Sali Berishës. E fundit ishte sot, kur ai përmendi vazhdimisht frazën e kapërcimit të oqeanit.

  “Tani, ti e kapërcen oqeanin po të duash? Ti po të duash a e kapërcen dot oqeanin Sali? Nëse do të isha ai që përshkruanit ju nuk do ta kaloja oqeanin, jo më të komunikoja me Shtëpinë e Bardhë me kërkesa të Shtëpisë së Bardhë”, tha Rama.

  Herën e parafundit në Parlament në një moment të caktuar Rama i ka thënë po prapë Berishës, nuk të ndihmojë dot për atë letrën që të ka ardhur./Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post