• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Pse makina që po udhëtonte prokurori Ndoja nuk ishte në emrin e tij? Gazetari Artan Hoxha tregon arsyen


  Fillimisht u fol se makina me të cilën udhëtonte prokurori Arjan Ndoja në momentin kur ndodhi atentati ishte e bashkëshortes së tij. E cila më pas u hodh poshtë nga mediat, derisa mbrëmjen e sotme u zbulua se automjeti është në emër të një biznesmeni dhe personi të afërt me Ndojën, Fadil Çalliku.

  “10 ditë para makinës i ishte ndryshuar makina. Është në emër të Fadil Çallikut. Përdorin makina që i kanë në emra të të tjerëve se nëse i kanë në emrin e tyre duhet t’i deklarojnë”, tha gazetari Artan Hoxha në emisionin “Opinion”.  

  Si pasojë e atentatit, sot ndërroi jetë në spital shoferi Andi Maloku, ndërsa prokurori Ndoja dhe i plagosuri tjetër Aleksandër Laho, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. / Tiranapost.al

  Autorët e fshehur të sulmit ndaj prokurorit. RENEA dhe FNSH aksion në Lushnjë dhe Vlorë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post