• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Bllokohet puna te Aeroporti i Prishtinës, punonjësit në protestë


  Punonjësit e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” mbajtën sot një protestë 1-orëshe.

  Mediat vendase njoftojnë se protesta nisi në orën 08:00, ndërsa arsyeja lidhej me padrejtësitë që po u bëhen punëtorëve dhe përmes protestës do të kërkojnë realizimin e të drejtave të tyre.

  Kryetari i sindikatës së pavarur të aeroportit përmendi se ndër kërkesat është kompensimi, eliminimin e dallimeve në paga, pagesën e përvojës së punës dhe orët e punës gjatë fundjavës të paguhen sipas ligjit të punës.

  Sipas tij për gabimin më të vogël punëtorët po gjobiten me deri në 16.000 euro./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post