• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 29 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Prokuroria kërkon shenjat e gishtërinjve të Valdrin Pjetrit


  Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar shkresën Ministrisë së Brendshme që të marrë shenjta e gishtërinjve për kryebashkiakun e ri të Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

  Kërkesa vjen pas akuzave të PD-së, se Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar 16 vite më parë në Itali për trafik droge.

  Pasi shenjat e gishtërinjve kërkohen nga Prokuroria dhe sigurohen nga Ministria  e Brendshme, është Ministria e Drejtësisë e cila i dërgon shenjat në Itali, në këtë rast, për të verifikuar akuzat e opozitës.

  Vetë Pjetri i ka mohuar akuzat duke thënë se është i hapur për verifikim dhe të vërtetën mund ta nxjerrë vetëm institucionet e drejtësisë./ Tiranapost.al

  Rama ‘lëshon’ Valdrin Pjetrin: Nuk kam ndërmend të toleroj askënd në kurriz të PS-së

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post