• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Prokuroria e Durrësit përgënjeshtron lajmin: S’ka hetim për bashkëshorten gjyqtare të Theodhori Sollakut


  Mbrëmë u transmetua në media lajmi se ka nisur një hetim për bashkëshorten e ish kryeprokurorit Theodhori Sollaku, gjyqtare në Gjykatën e Apelit Tiranë, nga Prokuroria e Durrësit për shpërdorim detyre. Por prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Durrës ka përgënjeshtruar lajmin, duke u shprehur se ndaj gjyqtares Sollaku nuk është regjistruar asnjë procedim.

  Në dokumentin që shihni më poshtë prokuroria është shprehur:

  “Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së parë Durrës nuk ka regjistruar procedim penal ndaj gjyqtares Znj. Zegjine Sollaku, me detyrë gjyqtare në Gjykatën e Apelit Tiranë”.

  Dekument i publikuar nga Fax Web

  Ky dokument mban firmën e drejtueses së prokurorisë Anita Jella.Kujtojmë se dje u tha se padia ndaj saj është depozituar nga Natasha Petrela e cila e akuzon Sollakun se ka treguar njëanshmëri në procesin gjyqësor të ngritur prej saj për çështje pronësie.

  Zegjine Sollaku ka qenë pjesë e trupit gjykues në çështjen Xhisiela./ Tiranapost.al. E.B

  Bashkëshortja e Theodhori Sollaku po hetohet për shpërdorim detyre

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post