• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Presidenti Thaçi niset për New York. Do takohet me Trumpin


  Hashim Thaçi është ftuar në Amerikë. Ai është nisur sot dhe do takohet me presidentin Donald Trump. Njoftimi i lëshuar nga Zyra e Presidencës tregon se Thaçi u ftua të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme  të organizuar në New York,  duke takuar kështu kreun e amerikanëve dhe Zonjën e Parë Melanian.

  Gjatë vizitës së tij 5 ditore Thaçi i shoqëruar me bashkëshorten e tij Lumnije Thaçi, do zhvillojnë takime dypalëshe me udhëheqës të Shteteve të Bashkuara dhe përfaqësues të  organizatave të ndryshme ndërkombëtare. Gjithashtu edhe zëvendës/kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli do shoqërojë Thaçin në udhëtimin e tij në New York. Ai do marrë pjesë edhe në takimin e krerëve të 6 të Ballkanit Perëndimor, me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini. Tiranapost.al E.B

  Image result for Lumnije Thaçi

  Hashim Thaçi me bashkëshorten, Lumnije. 

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post