• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Presidenti Thaçi letër Kadri Veselit: Propozoni një emër për të krijuar qeverinë


  Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi ka bërë lëvizjen e radhës.

  Ndërkohë që partitë politike presin të nisin konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Kreu i Shtetit përmes një shkrese zyrtare dërguar Kadri Veselit, ka kërkuar që koalicioni i drejtuar nga PDK të propozojë një kandidat të ri për kryeministër.

  Si koalicion fitues që ka marrë shumicën e nevojshme në Kuvend, PAN ka të drejtën e propozimit të kandidatit të ri për të formuar Qeverinë e Republikës së Kosovës. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post