• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Presidenti Meta: Rama dhe Basha, fajtorë për krizën në vend


  Presidenti Ilir Meta thotë se zgjidhja e vetme për krizën ku ndodhet vendi janë zgjedhjet. Në një intervistë për “RTV21”, ai ka përsëritur thirrjen drejtuar të gjithë politikanëve në vend që të vendosin interest e vendit mbi interesat e tyre personale.

  Sipas Metës, Rama është përgjegjësi kryesor, por edhe opozita ka përgjegjësi të madhe, duke vënë në dukje djegien e mandateve dhe mosmarrjen pjesë të saj në zgjedhje.

  Ai e akuzoi kryeministri se po tenton të gjitha pushtetet, madje edhe Drejtësinë e re, ndërsa shtoi se “situata në Shqipëri është pasojë e një krize artificiale”.

  “Beteja ime si president është për rikthimin e sovranitetit të qytetarëve shqiptarë”, ndaj zgjidhje janë vetëm zgjedhjet”, tha Meta. /Tiranapost.al/

  A i bën presion Monika në shtëpi për datën e zgjedhjeve? Si përgjigjet Meta

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690