• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 18 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet My Tirana Të gjitha

  Premtim i mbajtur për çamët, miratohet emërtimi i Sheshit “Çamëria” në Bulevardin e Ri të Tiranës


  Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi në mbledhjen e sotme emërtimin e Sheshit “Çamëria” në Bulevardin e ri të Tiranës. Ky është një premtim i mbajtur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

  Nga ana e saj, zv.kryetarja e këshillit Bashkiak Vjollca Braho falënderoi kryebashkiakun Veliaj dhe i bëri thirrje anëtarëve për ta votuar emërtimin e këtij sheshi edhe në kujtim të 27 Qershor-it, që përkon me 75-vjetorin e genocidit grek ndaj shqiptareve të Çamërisë./ Tiranapost.al E.B

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690