• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Policia e Kosovës ndalon hyrjen e Crvena Zvezdas


  Policia e Kosovës ka ndalur hyrjen në Kosovë të klubit serb, Crvena Zvezda.

  Crvena Zvezda ka udhëtuar drejt Kosovës për të tentuar zhvillimin e ndeshjen në Mitrovicë në orën 14:00 ndaj klubit ilegal serb, Trepça.

  Megjithatë, Policia e Kosovës ka ndalur hyrjen e tyre në Kosovë, nga pika Jarinjë.

  Mediat serbe raportojnë se tani autobusi me futbollistët dhe drejtuesit e klubit nga Beogradi janë kthyer mbrapa.

  Ndeshja ishte e paraparë të zhvillohet në Mitrovicë në kuadër të 1/16-tës së Kupës së Serbisë. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]