• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Pogba qëndron te United në rast se drejton ky trajner


  E ardhmja e Paul Pogba te Manchester United është ende në pikëpyetje, me Juventusin që e pret me krahë hapur rikthimin e tij në “Allianz Stadium”.

  Megjithatë, rruga e kampionit të botës drejt Torinos mund të karakterizohet me një kthesë 360 gradë, pasi sipas disa mediave angleze ardhja në “Old Trafford” e Zinedine Zidane mund të ndryshojë tërëisht vendimin e Pogba.

  Sipas “Rai Sport” agjenti Mino Raiola ka qenë në kontakt të përsëritur me Juventusin për t’i siguruar ata se është i gatshëm për transferimin në Torino.

  Pogba nuk ka bërë asnjë sekret të raportit të tij të tensionuar me taktikën portugeze dhe pronarët e klubit mund të jenë të detyruar të bëjnë një zgjedhje mes lojtarit dhe trajnerit të tij.

  Mesfushori i Francës ka veshur fanellën e Juventusit nga viti 2012 deri në vitin 2016, duke vendosur një rekord botëror në tregun e merkatos, pasi u ble nga United për snjë shifër prej 105 milionë eurosh. /XH.K