• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  Pjatat e këtij kuzhinieri nuk mund t`i fotografoni


  Ky mund të jetë një lajm sa i keq aq edhe i çuditshëm për ty që vdes të fotografosh pjatat e bukura nëpër restorante. Po, pjatat e Heston Blumenthal nuk mund t`i nxjerrësh në foto. Ai ka treguar për Radio Times se sigurohet që klientët të mos e bëjnë këtë veprim pasi sipas tij humbasin kohën për të kapur pamjen perfekte dhe kështu ushqimi ftohet.

  “Kemi vite që e bëjmë këtë. U themi njerëzve, po të ftohet ushqimi, nëse i shikojmë që po bëjnë foto të pjatës. Mediat sociale janë bërë pjesë e të përditshmes dhe madje trajtohen si më me vlerë se aroma apo shija. Kur unë shikoj një perëndim dielli të bukur fillimisht fokusohem për ta shijuar, pastaj bëj foto”, tha chef-i që është njëkohësisht edhe pronar i restorantit Dinner.

  *Ky post u përshtat nga Metro dhe u realizua nga Fabjola Hije

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post