• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Pezullimi i Mynyr Konit, ja kush komandohet rektor i Universitetit të Tiranës


  Pas pezullimit nga detyra të rektorit të UT Mynyr Koni, MAS ka komanduar zv.rektorin Bernard Dosti në krye të Universitetit të Tiranës .

  Bernard Dosti do të mbajë këtë pozicion deri në përfundim të çështjes dhe dhënies së vendimit të formës së prerë për Mynyr Konin

  “Caktohet Z. Bernard Dosti, me detyrë Zëvendësrektor në Universitetin e Tiranës, që të zëvendësojë rektorin e pezulluar deri në përfundimin e çështjes me vendim të formës së prerë”, – shkruhet në urdhrin e Besa Shahinit.

  Ministrja pezulloi të shtunën nga detyra rektorin Koni, ndërsa i kërkoi presidentit shkarkimin e tij.Presidenti Meta nuk është shprehur ende për shkarkimin ose jo nga detyra të rektorit Mynyr Koni./Tiranapost/A.C

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post