• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Përgjigja e Mourinho-s kur pyetet për stolin e Real Madrid


  Benfica nuk është klubi i vetëm që ka shfaqur interes për Jose Mourinho-n. Gjatë një interviste ekskluzive për rekord / CMTV trajneri nuk është shprehur i gatshëm për rikthimin në Portugali.

  Por përgjigja e tij ndryshon kur pyetet për Real Madrid apo Inter, klube që gjithashtu ka trajnuar më parë.

  Kur pyetet për interesin e Los Blancos, Mourinho përgjigjet: “Këto janë thashetheme dhe unë nuk dua t’i shtoj benzinë zjarrit,” fillon ai të shpjegojë.

  “Kur një trajner, ose lojtar, përflitet për një rikthim te një ish-klub, atëherë do të thotë se ka bërë diçka pozitive. Këtë ndjesi kisha kur u riktheva te Chelsea. Është një nder i madh kur një profesionist ftohet t’i ribashkohet ish-ekipit të tij. Nuk është një zgjedhje e rrezikshme, pasi klubi e di shumë mirë se cilin trajner po merr, po ashtu edhe lojtarët.”/ XH.K