• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 29 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Përfundimisht këngëtari italian Al Bano do lejohet të hyjë në Ukrainë


  Përfundimisht çështja mes këngëtarit italian Al Bano dhe Ukrainës u sqarua. Albano Carrisi nuk është më në listën e zezë të shtetit ukrainas dhe lajmi u dha nga avokati i këngëtarit:

  “Do ta heqin nga lista e zezë. Kompetencat e tij janë artistike, muzikore dhe vizioni i tij është gjithmonë paqësor”.

  E gjithë historia nisi pas deklaratës së Al Bano-s mbi përkatësinë e gadishullit të Krimesë, pas së cilës u konsiderua si kërcënim për sigurinë kombëtare.

  “Nuk kam qenë asnjëherë i interesuar për këtë çështje. Unë jam këngëtar dhe jo politikan. Shpresoj të organizoj një koncert të madh për paqen në Ukrainë”, tha këngëtari.

  Albano Carrisi e dërgoi çështjen deri në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg./ Tiranapost.al

  Këngëtari italian, Al Bano hedh në gjyq Ukrainën!

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post