• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 18 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Meta konferencë për shtyp sot në orën 5, menjëherë pas debatit në parlament


  Pas vendimit ditën e shtunë pak kohë pasi filloi protesta, ku njoftoi anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, duke kërkuar nga palët që të dialogojnë e të zgjedhin një datë tjetër, presidenti Meta dha konferencën për shtyp të hënë në orën 8 të mëngjesit ku firmosi edhe dekretin (zhdekretimin e datës 30 qershor) duke bërë simbolin e shqiponjës.

  Ditën e martë në orën 5 presidenti doli sërish në konferencë për shtyp në orën 4 ku dha argumentet e tij mbi vendimin, pak orë pasi PS kërkoi shkarkimin e tij.

  Ndërsa sot, për herë të tretë presidenti do të dalë prapë në konferencë në orën 5 të pasdites sapo të mbarojë debati. Sipas burimeve, konferenca do të bazohet mbi diskutimet që do mbahen në parlament për vendimin e tij, dhe votimit të rezolutës për shkarkimin./ Tiranapost.al E.B

  6 përgjigje shkurt të presidentit Meta dhe një mesazh: Vazhdon

  Brukseli thotë zgjedhjet do bëhen në 30 qershor, Meta: Kush do të kontribuojë me ngatërresa të vazhdojë, por presidenti jam unë

  Ilir Meta rrëfen drekën sekrete me Edi Ramën, por jo plotësisht!

  Meta: Kushtetuta nuk vendos datë! Ndërkombëtarët e kanë lexuar gabim

  Meta firmos anulimin, Rama: Pritej, por asgjë nuk na ndal për 30 qershorin

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690