• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Për herë të parë rrëfehet gruaja e Bujar Asqeriut: U bëra xheloze për Eva Alikajn tek ‘Njeriu i mirë’


  Intervistës së Bujar Asqeriut tek Rudina iu bashkua gruaja e tij që fillimisht e ftoi Bujarin për një vallëzim pastaj u ul për të treguar jetën përkrah artistit, që s`ka qenë aq e lehtë.

  Irena, se kështu quhet tregoi sa xheloze u ndje pas xhirime të filmit “Njeriu i mirë” ku Bujari luante me Eva Alikajn.

  “Kur mbaruan xhirimet, Bujari kishte bërë një foto tek një stol me Evën dhe një shoqen e saj. Foton e solli në shtëpi. Unë u bëra xheloze, se kishin dalë edhe bukur në fakt, ama xhelozinë e shprehja në mënyrë të sofistikuar. E vura foton e tyre tek televizori dhe ngjitur me të vura edhe foton e dy djemve tanë, si për ti kujtuar Bujarit që kishte dy fëmijë. Ai e vuri sa erdhi. Ma lexonte mendjen. Më tha: Irena shumë bukur mizanskenat”, tha Irena që tregoi disa histori të tjera nga jeta e tyre.

  Ata ishin njohur kur ishin student. Bujari i kishte humbur të dy prindërit, Irena ishte bërë mbështetja e tij më e madhe. U bënë prindër shpejt, pa e përfunduar universitetin. Irena u kujdes për fëmijët e tyre, por edhe për motrat dhe vëllain e Bujarit që ishin më të vegjël se ai, për Bujarin po e po.

  “Sa herë që shkonte në xhirime ose në teatër i bëja çaj dhe ia hidhja në termus. Një ditë, u bë gati si gjithmonë për në teatër kishte një rol të vogël atë ditë, dhe më tha: Po çaji? Iu ktheva: Po s`është rol për çaj ai. Bujari doli dhe mua më mbeti fiksim. E bëra çajin dhe ia çova pas skene, në teatër”, tregoi Irena që është kujdesur më shumë se 40 vjet për burrin e saj në karrierë. E ka një histori edhe për këtë.

  “Bujari po ecte shumë, po merrte role, certifikata nderi, kurse unë të parën dhe të fundit e kisha marrë në klasë të parë. Shkova një ditë në punë dhe i thashë shefes: Do më jepni një fletë nderi se burri po merr vazhdimisht e unë jo. Patjetër, më tha ajo dhe të nesërmen i mblodhi të gjithë, më dha fletën bashkë me një stilolaps dhuratë. Shkova në shtëpi gjithë qejf, e vura tek televizori dhe sa hyri ai në shtëpi e pa, po duke më njohur mirë më tha: Ta dhanë vetë apo ia kërkove? Ma dhanë, i thashë. S`ka mundësi, më tha se mësueve ia japin vetëm pas vdekjes”, tregoi Irena që ishte po aq karizmatike sa i shoqi.

  *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije zbardhur nga Rudina në Tv Klan