• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha

  Pavarësisht sa ju qëndron, ja sa gjatë duhet ta mbani manikyrin xhel te thonjtë


  Ndoshta mendoni se thonjtë e bërë me manikyr xhel duhet të zgjasin sa më shumë. Por sipas një estetisteje, maksimumi që mund të zgjasë manikyr xheli pa prishur shëndetin e thonjve është 2 javë.

  Edhe pse manikyri mund të duket shumë mirë pas dy javësh, po rrezikoni që t’ju dëmtojë thonjtë nëse e mbani më gjatë.

  Kur keni xhel te thonjtë vijon procesi i nxehjes së tij sa herë që jeni në kontakt me diellin, gjë e cila e bën më të vështirë heqjen e tyre.

  Gjëja e duhur është që t’i drejtoheni estetistes së thonjve pas dy javësh, pasi ato mund ta heqin tërësisht xhelin pa e dëmtuar thoin. / Burimi Cosmopolitan/ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post