• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Pasuesi i Xavit, mesfushori dëshiron rikthimin tek Barça


  Thiago Alcantara nuk pranon të rinovojë kontratën me Bayern Munchen pasi dëshiron të rikthehet në Spanjë.

  Sipas asaj që raporton gazeta “Bild”,drejtuesit e klubit gjerman janë bërë me dije nga mesfushori se nuk dëshiron të ulet në tavolinë për të biseduar rreth rinovimit të kontratës e cila skandon në 2021-shin.

  Në Spanjë, 28-vjeçari dëshiron të ribashkohet me Barcelonën. Me fanellën e katalanëve Alcantara ka mundur të fitoje 4 herë titullin kampion në La liga duke u projektuar si pasuesi i Xavi Herndez por iberiku u transferua në Bundesliga në 2013-tën./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post