• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Pastroja çadrën që hanin fara të tjerët


  Kujtim Gjuzi njihet si një personazh karizmatik dhe shpesh deklaratat e tij tërheqin vëmendjen. Sonte në studion e “Opinion”, i vendosur përballë gazetarëve apo edhe i ngacmuar nga moderatori, deputeti i ri i Parlamentit tregoi disa nga të vërtetat e tij për liderët e opozitës.

  “Ilirin me Monikën vinin hanin byrek tek lokali im Kapricoza. U thosha shkoni hani në byrektore, se këtu s’ka byrek”.

  Më tej madje ai iu drejtua dhe vetë Blendi Fevziut, që të bënte kujdes se:

  “Mos të kapem e të merrem me ty, prandaj kujdes. Se ke qenë nip i një ministri në qeverinë e djathtë. Mos merrem me ty tani…”

  Gjuzi kujtoi dhe një moment nga protesta e Bashës në 2017-n: “Pastroja çadrën që hanin fara ata të tjerët”./ Tiranapost.al