• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Pasdite fillojnë shirat, ja sa shkojnë temperaturat


  Moti – E mërkurë, 14 Gusht 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore ku do të ketë kalime vranësirash.

  Por gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të territorit. Edhe nata mbete në të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike.

  Temperaturat e ajrit do të ulen 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36 °C.

  Era do fryjë mesatare në tokë por e fort në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

  *Foto nga @moment_photoss

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post