• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Parashikimi i motit/ Në disa zona pritet breshër


  Moti – E martë, 11 Qershor 2019
  —————————————————————-
  Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti do të PARAQITET me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë Shqipërinë. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin, KU më të dukshme PARAQITEN në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtër shiu dhe breshëri në këto zona, NDERSA bregdeti dominohet nga kthjellimet.

  Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rënie me 2-3°C sjellë mesdita duke luhatur ekstremumet ditore nga 16°C mëngjesi deri në 34°C mesdita.

  Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Jugorduke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al.

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post