• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Kryesore Moti My Albania Të gjitha

  Parashikimi i motit. Do ngrijmë deri në fund të janarit


  Edhe pse gjatë ditës së sotme do të ketë rritje të temperaturave me 3 gradë, i ftohti siberian do të rikthehet në fundjavë e do të vijojë deri në fund të janarit.

  Lajm i keq sërish. U përfol se do të ketë rritje të temperaturave, por sinoptikanët thonë ndryshe. Janari do të vazhdojë të ketë temperatura të ulta dhe reshje dëbore pothuajse në të gjithë vendin.

  Dita e sotme në fakt ka një rritje temperaturash me 3 gradë celcius, por në fundjavë ato do të ulen sërish duke shkuar në zonat malore deri në -16 gradë celcius.

  Meteorologia Lajda Porja në Opinion tha se ky mot i keq dhe me temperatura të ulta do të vijojë gjatë gjithë muajit janar, dhe madje edhe 2017 dhe 2018 parashikohet të jenë vite të ftohta.

  Kujdes! Merrni masat e duhura. I ftohti siberian nuk ka ikur akoma.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]