• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Panë “El Clasicon” me lekët e biznesmenit, prokuroria kërkon nga 3.5 vite burg për gjyqtarët


  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lexuar sot pretencën ndaj tre gjyqtarëve të Apelit Durrës, të akuzuar për korrupsion pasiv.
  Prokurori i çështjes Klodjan Braho, kërkoi shpalljen fajtor dhe dënimin me nga 3.5 vite burg për gjyqtarët Klinton Spahiu Petraq Dhimitri dhe Petrit Ceno. Akuzat e ngritura nga prokurora u bazuan në tre dëshmi dhe letër-porositë e mbërritura nga Spanja, sipas të cilave gjyqtarët i kishin faturat e hotelit të paguara.
  Gjyqtarët u vunë në akuza pasi biznesmeni Namik Sadiku, i ka paguar gjyqtarëve shpenzimet për të parë ndeshjen e “El Clasicos”, mes Real Madritdit dhe Barcelonës katër vite më parë.

  Ndërkohë, gjykata kërkoi edhe shpalljen fajtor dhe dënimin e biznesmenit me 2 vite burg./ Tiranapost.al

  Polica nuk u gjen adresat, dështon seanca ndaj tre gjyqtarëve të “El Clasico-s”

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post