• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 29 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Bukuri Lifestyle Modë Nën lupën e Stela Sallakut Të gjitha TIP top

  Pak e saktë, si Arilena


  Me Arilenën kam rastisur në ashensor disa vite më parë. “Përshëndetje!”, më tha, teksa shtypi butonin e katit respektiv. M’u duk vajza më e bukur që kisha parë. Dhe jo e bukur krahasuar me standardin “Kardashian”, por me atë të princeshave dhe princërve në përralla. Me flokët e artë, qerpikë të gjatë e të definuar, vetulla të plota e sy të tërhequr. Buzëqeshte gjithë kohës, a thua se njiheshim prej kohësh!

  Më ka bërë përshtypje edhe performanca e saj në festival, ku fitoi dhe çmimin. I vetmi truk që kishte, ishte rimeli, i cili thuajse nuk dukej fare. Në përditshmërinë e saj vishet thjesht. Madje me një t-shirt a xhinse, kanotiere ose streçe. Tamam sipas moshës së saj, do thoshte ime më. Ka bërë dhe ndonjë gabim të vogël në stilim, por i lejohet.

  Nuk mban taka të larta, vetëm kur nuk ka asnjë zgjidhje tjetër. Por nëse do ia linin asaj në dorë gjithmonë, jam e sigurt që do dilte me atlete edhe në ekran. Shohim fillimisht 5 veshjet më të mira.

  (Foto nga Instagram)

  Më pëlqen shumë kalimi që bën, nga casual në klasike. Ka gjithnjë një prekje të sajën tek kombinimi final. Flokët e kapur lart e tregojnë tamam si vajzë të vogël.

  (Foto nga Instagram)

  Një nga elementët më të bukur të gardërobës femërore, është kostumi. Sidomos ai i ziu, me xhaketë dopiopet.

  (Foto nga Instagram)

  E gjithë veshja është shumë interesante. Tamam për paraditen e së shtunës.

  (Foto nga Instagram)

  Edhe në emision nuk tenton të dalë nga vetja. Preferon një xhaketë lëkure, me zinxhir anësor dhe asimetrik me fund me palë korenti.

  (Foto nga Instagram)

  Kjo është padiskutim veshja më shik që Arilena ka në profilin e saj zyrtar në Instagram. Mashkullore, por me një prekje sensuale!

  Kalojmë tek pesë sugjerime

  (Foto nga Instagram)

  Më pëlqen pjesa e sipërme e veshjes, pra xhaketa, këmisha dhe papioni. Por mendoj që pantallonat laps nuk i rrinë mirë stilit.

  (Foto nga Instagram)

  Ky fustan mund të duket shumë i bukur nëse do e vishte një person me stil pak më guximtar. Mendoj që e rrit dhe në moshë.

  (Foto nga Instagram)

  Sugjerimi im këtu është për make-up. Ka një ndryshim të madh me herët e tjera ku është pak më “aqua e sapone”, si i thonë italjanët.

  (Foto nga Instagram)

  Më pëlqen shumë xhaketa, i vetmi sugjerim që kam është për pantallonat që mendoj se duhet të ishin gjithashtu të bardha.

  (Foto nga Instagram)

  Edhe pse nuk jam fanse e streçeve të ngushta, dhe dekoltesë alla J.LO, nuk dua të komentoj stilin. Por për ta personalizuar siç duhet kombinimin, këpucët duhet të ishin stilettos.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post