• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Pajisja me certifikatë sigurie brenda 24 orëve e Gent Cakajt/ Presidenti kërkon hetim


  Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për DSIK, pasi ky institucion ka pajisur me certifikatë sigurie Gent Cakajn brenda 24 orëve nga nisja e verifikimit. Presidenti Meta hedh dyshime mbi këtë pikë dhe kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor në fjalë.

  Kërkesa e Presidentit të Republikës për ngritjen e Komisionit Parlamentar Hetimor i është drejtuar Kuvendit./ Copyright Tiranapost.al