• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Nuk tallemi! Nga kjo javë patentën e merr për 30 minuta


  Për të marrë patentën nuk do të prisni më 15 ditë, por vetëm 30 minuat.

  Blendi Gonxhja, drejtues i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR), deklaron se kartoni do të merret në të njëjtën ditë që aplikuesi bën kërkesën.

  “Personalizimi/Lëshimi i kartonit të ri të Leje Drejtimit (Patenta) nga 15 gushti do realizohet në vetëm 30 minuta! Aplikon për kartonin, dublikat, rinovim apo hera e parë pasi ke marrë provimet? Nuk tallemi, e merr po atë ditë, pa ardhur 2 herë”, tha Gonxhja.

  Për këtë shërbim nuk do të ketë asnjë tarifë ekstra, ndërsa fillimisht do të nisë në Tiranë./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post