• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Nuk kam informacion që Bashën e kanë kërcënuar. Ministri Lleshaj sqaron edhe takimin me truprojën


  Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se nuk ka asnjë informacion që kryetari  i Opozitës Lulzim Basha është kërcënuar apo siguria e tij të jetë në rrezik.  Ministri Lleshaj u pyet nga Vlora, aty ku ndodhet për një vizitë në terminalin e ri të pasagjerëve në port, dhe  pyetjes për takimin në zyrën e tij me truprojën e Bashës, punonjësin e Gardës i është përgjigjur:

  “Nuk kam asnjë informacion që Basha është kërcënuar. Takime me truproja te gardes kam pasur, kjo është puna ime e përditshme. Të takoj truproja të gardës. Letra e Gazmend Bardhit më ka ardhur, por nuk e kam lexuar ende”.

  Kujtojmë se dje sekretari i PD-së Gazmend Bardhi tha se Ministri e ka takuar në zyrë truprojën dhe këtij të fundit i ka thënë se ka informacione se siguria e Bashës është në rrezik. Të paktën kështu pretendon PD-ja, dhe për shkak të përhapjes së lajmit, presidenti Meta thirri dje në takim kreun e Shish dhe të komandantin  e Gardës. / Tiranapost.al. E.B

  Po kërcënojnë Bashën? PD akuza ministrit Lleshaj për shantazh: Pse u takua me truprojën e tij në zyrë

  Po kërcënohet Basha? Lleshaj takim sekret me komandantin e Gardës

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690