• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Nuk ka fitues në Gjirokastër, Luftëtari dhe Teuta lënë çdo gjë të hapur


  Në Gjirokastër Teuta arriti të marrë një pikë në sekondën e fundit ndaj Luftëtarit me këtë barazim që sjell pak qetësi te të dyja kampet, sidomos të durrsakët që ishin të rrezikuar në fundin e klasifikimit në rast të një humbje ndërsa për Luftëtarin fitorja do t’I kishte cuar pranë zyrtarizimit të vendit të katërt, i cili gjithsesi mbetet i tyri në pozita komode.

  Megjithatë me një fitore sot Luftëtari mund ta kishte siguruar këtë objektiv.

  Në këtë ndeshje Luftetari shënoi me një penallti të fituar nga Bregu dhe e kthyer në gol nga Ramadani, ndërsa barazimi i Teutës erdhi në sekondat e fundit falë një goli nga Bangal.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690