• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Nuk ishte krim pasioni! Gazetarja tregon se Dritani u fut në kurth nga Marsida


  Ndërsa fillimisht historia e ndodhur në 10 tetor në shtëpinë e Marsida Qatjes u dyshua se ishte krim pasioni, por tashmë Prokuroria po heton në pistën e trafikut të drogës. Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, tregon për emisionin “Opinion” se, ndërkohë që organi i akuzës e konsideron deri tani krimin e ndodhur në Kavajë si “vrasje me dashje”.

  “Nuk është krim pasion. Prokuroria po heton pistën e trafikut të drogës. Marsida është në hetim për mashtrim, por njihet problematika se bashkëshorti e saj është në burg. Sipas Prokurorisë jemi në kushtet e vrasjes me dashje, jo në kushtet e vetëmbrojtjes. Dritan Haxholli s’ka vajtur papritur, është i futur në kurth. Bledar Toçi qëlloi 16 plumba drejt tij. Gruan e shoh si bashkëfajtore edhe vitkimë, por shenjtore nuk është”, tha Lala.

  Nga ngjarja mbeti i vdekur Dritan Haxholli, ndërsa polici Bledar Toçi mbeti i plagosur nga një plumb në qaf./ Tiranapost.al

  Ai nuk fal! Marsida tregon bisedat me bashkëshortin e burgosur në Gjermani

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post