• Shqip
 • English
 • E premte, 6 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Botë Të gjitha

  Nuk e duam! Trump do të përballet me protestuesit pas 2 sulmeve në SHBA


  Hidhërimi dhe trishtimi në Teksas dhe Ohio pas 2 sulmeve me armë dhe 31 viktimave ia kanë lënë vendin zemërimit dhe zhgënjimit. Të mërkurën Trump do zhvillojë takime me drejtuesit lokalë të këtyre vendeve, kurse njerëzit që deri tani janë lutur, janë të bindur se lutjet nuk mjaftojnë. Ata po nënshkruajnë peticione për të organizuar protesta.

  View this post on Instagram

  Via @coveringpotus: The grief and sorrow in Dayton, Ohio, and El Paso have begun to give way to anger and frustration in advance of President Trump’s planned visits Wednesday, with local leaders and residents increasingly vocal in their assertions that presidential condolences, thoughts and prayers will not be enough. People are signing petitions, planning protests and, in Dayton, organizing a demonstration featuring an inflated “Baby Trump” to express their discontent with a president whose anti-immigrant rhetoric was echoed by a gunman who killed 22 people in El Paso. And while the motive of the man who killed nine people in Dayton remains unclear, Trump’s silence on the issue of guns has been criticized by local officials who want action to prevent future massacres. Go to the link in our bio to read more. (Photo by @jabinbotsford/The Washington Post)

  A post shared by The Washington Post (@washingtonpost) on

  Heshtja e Trump-it për cështjen e armëve është kritikuar ndjeshëm dhe drejtuesit lokalë kërkojnë marrjen e masave për të parandaluar masakrën e radhës.

  *Ky post u përshtat nga The Washington Post dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Nga Teksas në Ohio, homazhe për viktimat e sulmeve me armë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post