• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Nostalgji/ Kristina e telenovelës së famshme dhe jeta e saj plot mistere, deri para se të zhdukej


  E mbani mend me siguri Kristinën, modelen e rritur jetime që na rrëmbeu zemrat në fillim të viteve 2000. Në realitet ajo quhet Adela Noriega, sot 50 vjeçe dhe nuk jemi ne të vetmit që s`kemi dëgjuar më gjë për të që nga 2008-ta. Ky ishte viti i fundit në të cilin luajti në një film.

  Adela Noriega, foto nga Google

  Sot thuhet se jeton në Meksikë me të ardhurat nga investimet në pasuri të paluajtshme, por deri sot duket se ka kaluar jo pak vështirësi.

  Adela Noriega, foto nga Google

  Problemet nisën që kur i ati vdiq kur ajo ishte e vogël, kur ca vite më vonë nga kanceri vdiq edhe e ëma, pastaj dashuritë me aktorë të ndryshëm, thashethemet për lidhjen me ish-presidentit e vendit, Salinas, me të cilin thuhet se ka një djalë, e së fundmi me fjalët që qarkullojnë se vuan nga një sëmundje serioze.

  Adela Noriega dhe Eduard Yanez me të cilin u përhapën thashethemet për një lidhje, foto nga Google
  Adela Noriega dhe Fernando Carilla me të cilin u përhapën thashethemet për një lidhje, foto nga Google
  Adela Noriega dhe Ish-Presidenti Carlos Salinas me të cilin u përhapën thashethemet për një lidhje, foto nga Google
  Adela Noriega, djalli dhe Ish-Presidenti Carlos Salinas me të cilin u përhapën thashethemet për një lidhje, foto nga Google

  Për dashuritë me aktorët nuk ka pranuar asgjë, djalin e madh që mendohet se është i Salinas, ajo ka deklaruar se është i motrës së saj, kurse e njëjta motër tha se Adela nuk është e sëmurë.

  Adela Noriega, foto nga Google

  Se ç`bëhet vërtet me të e di vetëm familja.

  *Ky post u përshtat nga noteabley dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post