• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  “Njeriu i gafave” ngec në derën e Liverpool


  Loris Karius ishte njeriu që ndryshoi fatet e ndeshjes mes Realit dhe Liverpoolit 2 vite më parë. Portieri belg pas këtij momenti u larguan nga ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp. Karius u transferua te Besiktas në verën e vitit 2018 në një marrëveshje huazimi 2-vjeçare.

  Gardiani gjerman mund të rikthehet te Liverpool që në muajin janar. Marrëveshja e huazimit të portierit te turqit e Besiktas përfundon qershorin e ardhshëm. Megjithatë, drejtuesit e klubit nga Stambolli nuk janë të kënaqur nga rendimenti i gjermanit ndaj dhe po mendojnë largimin e tij.

  26-vjecari është vënë në qendër të vëmendjes shpesh herë më tepër për gafat e tij se sa për paraqitjet pozitive dhe diçka e tillë duket se është arsyeja përse Besiktas kërkon ta rikthejë në Angli./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post