• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Një vit pasi dhunoi për vdekje gruan, jepet dënimin për babanë e 6 fëmijëve


  Dënohet me 35 vite burg Çelnik Shahollin, i cili dhunoi për vdekje bashkëshorten e tij në qershor të 2018-s, 40-vjeçaren Ardiana. Vendimi u mor sot nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

  “E shtyva dhe ra në dysheme, pastaj ja përplasa kokën disa herë në dysheme”, tha në atë kohë para trupit gjykues autori i krimit, ndërsa u kërkoi falje 6 fëmijëve të tij.

  Ngjarja e rëndë ndodhi pas një debati të ashpër, ndërsa në banesë nuk ndodhej asnjë prej fëmijëve.

  Pasi kreu krimin Çelnik Shahollin u doruëzua vetë në polici, ku edhe dëshmoi edhe sesi ndodhi ngjarja./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690