• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Një status për mbrëmë në Opinion, sa një kafe! Iva Tiço tregon këshillat para emisionit dhe komentet pas


  Nisur nga komentet e lëna në rrjete sociale mbrëmë gjatë kohës që Iva Tiço ishte pjesë e panelit në “Opinion”, që diskutonte  për “Zgjedhjet e 30 qershorit”, ajo bëri një status të gjatë ku i përmblodhi të gjitha.

  Postimi i Iva Tiços në Instagram

  “Mbreme ne “Opinon”, e ftuar si qytetare (sesi me vjen te them intelektuale, si e dale nga Pleniumet) per te folur per ate qe flet cdo qytetar: te drejten per t’u shprehur me vote. Per aq kohe sa nuk eshte shpikur dicka qe funksionon me mire sesa vota, per aq kohe sa te gjithe e dime se ku na shpie dhuna, gjithmone do te zgjidhja vetem kutine e votimit. Isha ne medyshje per te shkuar ne kete emision “c’te duhet te ngaterrohesh”, me keshilluan disa “te shkosh patjeter se vota nuk eshte pale, nuk eshte te mbash ane”, me thane ata qe degjova. Dhe bera mire, sepse mbreme pashe me syte e mi qe jashte sistemit te votimit nuk po na nxjerr vullneti i lire i qytetareve, por njerezit e politikes qe pasi kane qene pjese e vjedhjes, zhvatjes, poshterimit, tani bejne shenjtin dhe na thone mos shkoni te votoni, na mallkojne rende po ta bejme. Kete e kam per mallkuesin.
  Rrespekt “intelektual” dhe miqesor per profesorin “Ilo Pincin” qe diti te tregohej edhe njehere edhe shahist, edhe specialist i midhjes dhe i peshkut: xhentil dhe qytetar profesor Kapexhiu 🤗🙏🏻.
  Dhe me e rendesishmja: mesova se nje grua ne kete vend, kur duan ta sulmojne i thone shko e piq biskota. Me besoni: me lumturuat pafund qe keni kete pershtypje, mos harroni te ndiqni Rozmarinen 😍😍.
  Dhe si qytare vanitoze qe jam, falenderoj pafund @ujvarahajdariofficial qe me qerpiket dhe grimin me beri te ndihesha aq bukur mbreme dhe ju dha argument te merreshit me pamjen, se zaten ne kete vend vetem ajo ka rendesi.
  Dhe shuuume faleminderit @mine_concept butiku me i ri te Pallatet Agimi ku fustanet jane aq te thjeshta dhe te pastra sa i pershtaten cdo vajze qe ka parimin “less is more”.
  #unevotojsackemete”, shkruan Iva Tiço./Tiranapost.al

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post