• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Lifestyle Të gjitha TIP top

  Një propozim dhe 7 arsye nga Mirela Kumbaro, për të lexuar një libër këto ditë dimri


  Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka një ide se si t`i kalojmë këto ditë të acarta dimri: duke lexuar. E ka gati edhe propozimin bashkë me 7 arsyet përse “Bijat e Gjeneralit” duhet të jetë zgjedhja e parë.

  “Netet jane ende te gjata dhe dimri duket se do na mbaje ca brenda me kusuret e veta….

  👉🏻Per te te thene se eshte koha me e mire per lexim📖

  👉🏻 Ç’te lexosh??

  Ta them une çfare te lexosh:

  “Bijat e gjeneralit” me autore Mimoza Hysa

  ❗️Ta mban frymen pezull deri ne fjalen e fundit…

  ❗️Te befason me pasqyren qe te ve perpara ku ti lexon veteveten

  ❗️Ta ben te shkuaren te sotme duke te kujtuar se ajo nuk ka vdekur

  ❗️T’i fut fluturat e emocioneve te gjalla ne bark

  ❗️dhe nese je amator i teknikave romaneske qe perdoren ne shkrimin letrar, me beso qe “Bijat….” jane nje gjetje qe nuk e gjen shpesh!

  👉🏻 ke lexuar ndonjehere roman ne veten e dyte?! Ku rrefenjesi thote “ti, ti, ti…”? – ja pra e ke rastin tani !

  👉🏻Liber per adoleshente; 👉🏻per te rinj te rritur; 👉🏻per te rritur qe rinia u ka ngelur merak dhe e mbartin mbi supe si nje borxh ndaj jetes.

  E nese ç’te thashe nuk ta mbush mendjen, mbase kjo interviste e autores te josh me mire:

  ⬇️ link in bio📎”, shkruan Kumbaro në statusin e saj.

  “Bijat e gjeneralit”, një duel mes të kundërtave

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post