• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Një prej të arrestuarve është një nga grabitësit e Rinasit?


  Një ditë pasi policia arrestoi katër persona lidhur me grabitjen e Rinasit, dyshohet se një prej tyre është përfshirë direkt me ngjarjen.

  Sipas grupit hetimor, 38-vjeçari Oltian Veseli mori pjesë në grabitjen e 6.5 milionë eurove dhe mendohet se ishte në pistën e aeroportit.

  Lajmi u konfirmua mbrëmjen se sotme nga gazetarja Klodjana Lala gjatë emisionit “Opinion”, e cila tregoi se informacioni erdhi nga grupi hetimor i Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

  Oltian Veseli është pikërisht i maskuari që shihet në foton më lart me kurriz, shumë pranë grabitësit Admir Murataj, që mbeti i vrarë nga ngjarja.

  Gazetarët e ftuar në studion e emisionit u shprehën se Oltjani nuk ishte arratisur, në mënyrë që të humbte gjurmët.

  Tre të arrestuarit e tjerë janë: Alkond Bengasi, 34 vjeç, Renaldo Sula, 25 vjeç dhe Saimir Çela, 28 vjeç, të tre banues në Elbasan./ Tiranapost.al

  Grabitja në Rinas/ Detaje për katër të arrestuarit, policia siguron prova të shumta