• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Një nga partitë kërkon çregjistrimin nga zgjedhjet e 30 qershorit


  Partia Uniteti Kombëtar tërhiqet nga gara për zgjedhjet e 30 qershorit, me pretendimin se nuk do të refuzojë dekretin e Metës.

  Kreu i PUK, Idajet Beqiri, dërgoi kërkesën në KQZ për të bërë çregjistrimin e partisë nga zgjedhjet dhe që të hiqet emri i saj nga listat për kryebashkiakë dhe këshilltarë.

  Për këtë kërkesë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet në orën 13:00, për të dhënë vendimin nëse të bëhet apo jo çregjistrimi i kësaj partie.

  Nëse KQZ refuzon çregjistrimin e Partisë Uniteti Kombëtar nga zgjedhjet, pritet të shkojë në Kolegjin Zgjedhor nga kryetari Idajet Beqiri./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690