• Shqip
 • English
 • E premte, 23 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Një gotë lëng frutash për gjithë familjen sipas recetës së Tunës


  E ka ulur Tianin në karrigen e tij dhe vetë ka shkuar pranë kuzhinës për të përgatitur lëngun e frutave me qumësht.

  (Tiani, gati për lëngun e frutave. Foto nga Instastory)

  Recetën e të cilit nuk e mbajti vetëm për vete, por na e tha edhe neve. Me kaq qumësht dhe fruta është e sigurt që do ketë për gjithë familjen.

  (Receta e Tunës, foto nga Instastory)

  Recetën e keni gati, edhe përbërësit mund t`i keni në dollapin e ushqimeve, kështu që qerasuni me një pije nga Tuna.

  Receta

  ½ e filxhanit me qumësht me vanilje

  ½ e filxhanit me qumësht me shije çokollate

  300 ml qumësht kokosi

  1 lugë të vogël me fara kungulli

  1 lugë të vogël me fara dielli

  1 mollë

  1 dardhë

  Të gjitha këto përziejini bashkë në mikser.

  Ky post është publikuar në Tiranapost.al dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]