Aktualitet Te gjitha

Një foto, dy Twittera. Bushati takohet me Kotzias


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është takuar me homologun e tij grek, Nikos Koztias. Një foto është publikuar në faqen në Twitter nga faqja zyrtare e Ministrisë së Jashtme greke, e më pas është bërë retweet nga ministri Bushati. Është një foto që tregon takimin e tyre, me një shtrëngim të fortë duarsh, që thekson edhe ato që u thanë në mëngjes, se Greqia dhe Shqipëria do arrijnë së shpejti një pak të ri. Shihni foton më poshtë. /Realizuar për Tiranapost.al Elisa Bajrami.

 Ministri i Jashtëm @NikosKotzias takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme @ditmirbushati në #NATOSummit në Bruksel.