• Shqip
 • English
 • E diel, 26 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Botë Foto Galeri Të gjitha

  Ngjarjet kryesore të lajmeve botërore, të përcjella mes fotosh


  Kjo javë, ndonëse ka qenë ndoshta më e nxehta e vitit, ka qenë shumë e nxehtë edhe në zhvillimet politike globale. Në Venzuelë, protestat e dhunshme vazhdojnë, në Kenia po ashtu zgjedhjet kanë prodhuar akte dhune.

  Koreja e Veriut vazhdon të manifestojë forcën me parada ushtarake dhe prova të armëve balistike dhe perëndimi është i përfshirë nga një luftë e fortë ideologjike. Të gjitha këto lajme përcillen nga fotot më “pikante” të përzgjedhura si çastet e veçanta të eventeve më të rëndësishme botërore për këtë javë. K.H/ tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post