• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Nga Sanremo në Kënga Magjike. Ky është grupi që bëri për vete jurinë


  Ata janë Sisma dhe e bënë për vete jurinë e kategorisë “New artist” që në notat e para. Daniele dhe Arturo vijnë nga suksesi i Sanremo-s në kategorinë e të rinjve. Me këngën e tyre “Come e Possibile” i bënë të gjithë anëtarët e jurisë të shtypnin butonin jeshil.

  Djemtë shprehën të emocionuar mirënjohjen për mundësinë e dhënë, kurse juria sugjeroi artistët e rinj të frymëzohen nga muzika që Sisma bën.

  Kujtojmë se nga ky vit “Kënga Magjike” është ndërkombëtarizuar duke pranuar në konkurim edhe artistë të huaj.

  *Ky post u realizua nga Fabjola Hije zbardhur nga “Kënga Magjike” në Tv Klan

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]